Bölüm 08
Frig Yolunda Enduro
Tarihteki önemli topluluklar arasında yer alan Frig halkının yaşadığı toprakları keşfetmek isteyenler için Frig Yolu parkurları son derece ideal. Anadolu’nun kültürel zenginlikleri ve doğal güzelliklerine tanıklık etmenizi sağlayan yol, uluslararası standartlara sahip uzun bir rota sunuyor. Orkun Olgar, bu toprakları engebeli arazi üzerinde enduro yaparak keşfediyor!
Bölüm 07
Kaputaş Kanyon'da Tırmanış
Keşfetme arzusu ile yollara düşen SPX CEO’su Orkun Olgar, bu kez Kaputaş Kanyon’da. Kaş’ın hemen arkasında yükselen Asas Dağı, bölgedeki ilk hedef. Kaş’tan Asas Dağı’na bisikletle tırmanacak olan ekip için macera, Kaputaş Kanyon, Kaputaş Plajı ve Mavi Mağara’da devam edecek. Doğa macera fırsatlarıyla dolu, izlemekle yetinme, dışarı çık!
Bölüm 06
Boğaz'da 80 Kilometre Kano
Orkun Olgar ve Cüneyt Gazioğlu, bir kez daha benzersiz bir maceraya atılıyor. İstanbul’un kuzeyinde bulunan Rumeli Feneri’nden başlayarak toplam 80 kilometre kano yapmayı hedefliyorlar. Planlanan varış noktası Marmara Denizi’nde bulunan Sivriada olsa da, planlar her zaman tutmuyor. SPX ekibi İstanbul’un outdoor sporlarında ne kadar çok seçenek sunduğunu fark etmenizi sağlayabilir.
Bölüm 05
Gökyüzünden Denize / Deniz
Olimpos’un tepesinden bisikletle denize ulaşmak için Orkun Olgar ve Cüneyt Gazioğlu Antalya’da maceraya deva ediyor. Tarihe tanıklık eden bölge, doğal güzellikleriyle bu yolculuğu daha da keyifli hale getiriyor. Bisiklet yolculuklarına eşlik etmek üzere Uluslararası Down-Olimpos Bisiklet Yarışı 3.sü dağ bisikletçisi Osman Minta ekibe katılıyor. SPX ekibi bir dolu dizgin maceradan daha birbirinden güzel anılarla dönüyor.
Bölüm 04
Olimpos / Gökyüzünden Denize
Orkun Olgar ve Cüneyt Gazioğlu, bir kez daha hiç denenmemiş bir macera için doğada! Mitolojik öykülerde adından sıkça söz edilen Olimpos’un 2366 metre yüksekliğindeki zirvesi, bu maceranın başlangıç noktası. Dağın daha önce hiç kayılmamış kuzey yamacından yaklaşık 4 – 4,5 km kayarken yoğun sis altında türlü badireler atlatan SPX ekibi, bir kez daha heyecanı zirveye taşıyor.
Bölüm 03
Uludağ'ın Gerçek Zirvesi
Orkun Olgar, bir kez daha doğanın sunduğu macera davetini geri çevirmiyor ve bu kez rotasını Uludağ’a doğru çeviriyor. Hedef Uludağ’ın gerçek zirvesi! Babür Vatansever ile birlikte çıktığı bu yol zorlu olduğu kadar keyifli de. Ekip, 4,5 saat süren bir yolculuğun ardından nadiren ziyaretçi alan Karataş Tepesi’nde bir maceranın daha sonuna geliyor.
Bölüm 02
Bisikletle Fırtına Peşinde
Orkun Olgar ve Cüneyt Gazioğlu bu kez Kartepe’ye 18,5 kilometre bisikletle tırmanıyor. Kar ve rüzgar altında pedal çevirdikten sonra sıcaklığın -20 dereceyi göstereceği geceyi geçirmek için ormanda kamp yapıyorlar. Ertesi gün yeni bir macera başlıyor: Telesiyejle zirveye tırmanmak ve kar üstünde bisikletle Kuzuyayla’ya inip yola kayakla devam etmek. SPX ile maceraya hazır olun!
Bölüm 01
Kaçkarlar'ın Diğer Yüzü
Karadeniz’in el değmemiş doğası yeşil her tonuyla ziyaretçilerini büyülüyor. Bölgenin görkemli Kaçkarlar’ı ise kar altındayken bambaşka bir yüzünü gösteriyor. Orkun Olgar ve iki maceraperest dostu Kaçkarlar’da bir araya geliyor. Aynı anda hem büyüleyici hem de ürkütücü olan bu inanılmaz manzarada, Heliski yaparak adrenalini zirveye taşıyorlar.
armaa